7-DNIOWY KURS MAILOWY

Co to jest WordPress?

Co trzeba wiedzieć, by ruszyć ze stroną na WordPressie

Portret Eweliny Muc

Cześć, nazywam się Ewelina Muc i uczę zupełnie zielonych jak postawić stronę na WordPressie

7 DNI | 7 LEKCJI | 7 PDFów

 • 1

  LEKCJA 1: WordPress. Najpopularniejszy system stron www.

  Na początku kursu mailowego dowiesz się, czym jest WordPress i co sprawia, że obecnie jest to najpopularniejszy sposób robienia stron internetowych. Zrozumiesz też, czym są kreatory stron i jakie są różnice między nimi a WordPressem.

 • 2

  LEKCJA 2: Domena i serwer. Jak wybrać.

  Strona nie może istnieć bez domeny i serwera. W tej lekcji wyjaśniam od podstaw obydwa te pojęcia. Dostaniesz konkretne porady dotyczące wyboru domeny i serwera.

 • 3

  LEKCJA 3: Bezpieczna instalacja WP(chyba że chcesz mieć wirusa)

  Po tej lekcji zrozumiesz, jak zainstalować WordPressa w przypadku kiedy nie umiesz kodować. Dowiesz się też, na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z tzw. prostego instalatora oraz ile potrzebujesz czasu i pieniędzy, aby zainstalować WordPressa.

 • 4

  LEKCJA 4: Motywy (pot. szablony), czyli wygląd naszej strony.

  Bez motywu nie ma strony na WordPressie. Dlatego wskażę na co i dlaczego zwrócić uwagę przy wyborze motywu spośród tysięcy dostępnych na rynku. Rozstrzygnę też dylemat "czy płatny znaczy lepszy".

 • 5

  LEKCJA 5: Jak zrobić stronę kiedy nie umiesz kodować.

  W tej lekcji wyjaśniam, jak wygląda samodzielne robienie strony. Pokażę od czego zacząć i jak ułatwić sobie podejmowanie decyzji o tym, co ma się znaleźć na stronie.

 • 6

  LEKCJA 6: Czy dasz radę zrobić stronę samodzielnie?

  Czasami przed zrobieniem strony lub czegokolwiek nowego nie powstrzymuje nas technologia... tylko my sami. Nasze obawy i wizja przyszłej, jakże pewnej, porażki. W tej lekcji przyjrzę się największym obawom związanym z robieniem strony samodzielnie. To one blokują wiele osób. Udowodnię, że niepotrzebnie.

 • 7

  LEKCJA 7: Strona nie bomba, nie wybuchnie.

  W ostatniej lekcji poznasz moją WordPressową historię. Będzie też o potędze psucia (i naprawiania) oraz o rozwiązywaniu problemów mimo braku wiedzy.

Cześć! Z tej strony Ewelina Muc.

Przygotowałam ten kurs mailowy dla osób zupełnie początkujących i myślących o sobie jako “nietechniczne”.

Nie wyjdziesz z tego kursu mailowego z gotową stroną na WordPressie. Kurs mailowy odpowiada na najczęściej zadawane pytania osób, które o robieniu stron www wiedzą NIC lub niewiele. Tu poznasz dobre totalne podstawy i zrozumiesz "z czym to się je" (w tym koszty, czas).

Uważam, że przekazanie wiedzy w stylu “zrób stronę w 10 minut” jest po prostu naciąganiem. Solidnej, bezpiecznej, pracującej dla Ciebie długofalowo strony nie zrobisz w 10 minut, ani nawet w kilka godzin. To po prostu niemożliwe kiedy robisz stronę po raz pierwszy. Nie uczę działania na “hurra”, bo to się długofalowo nie sprawdza. 

Co ja wiem o stronach i uczeniu?

Od 2015 roku uczę, jak zrobić stronę bez umiejętności kodowania. Jestem autorką najdłużej działającego kursu online o tym jak zrobić stronę - WordPress dla zielonych. Przeszkoliłam już tysiące osób. Znam ich stresy i bolączki związane z robieniem strony. Wiem, jak pomagać w tej dziedzinie.

 

Portret Eweliny Muc

Cześć, to ja Ewelina Muc!

Najczęściej zadawane pytania

Zapisałam się i nie otrzymałam wybranych lekcji (lub wszystkich)

Przeszukaj swoją skrzynkę po moim adresie e-mailowym kontakt@wpdlazielonych.pl. Jeżeli nie znajdziesz maila ode mnie, to napisz do mnie na: kontakt@wpdlazielonych.pl.

Czy kurs mailowy “Co to jest WordPress?” jest za bezpłatny?

Tak, kurs mailowy jest bezpłatny. Podajesz swój adres e-mail i przez kolejne 7 dni otrzymujesz maile z kolejnymi lekcjami.

Czy udzielasz konsultacji indywidualnych?

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, to prowadzę regularnie webinary na żywo i wspieram kursantów w moim kompleksowym kursie o WordPressie WP dla zielonych. Nie udzielam tradycyjnych konsultacji indywidualnych. Jeżeli chcesz mieć dostęp do stałego wsparcia technicznego, chcesz się usamodzielnić w temacie strony, chcesz umieć ją rozwijać, zrozumieć SEO – dołącz do WP dla zielonych.

W kursie mailowym wspomniałaś o stronach z kursu "WP dla zielonych". Gdzie mogę je zobaczyć?

Wszystkie informacje o kursie online “WP dla zielonych” znajdziesz na stronie kursu. Tu natomiast znajdziesz wybrane strony z kursu: https://wpdlazielonych.pl/strony-na-kursie. Strony moich kursantów znajdziesz też na Instagramie i Facebooku po hashtagu #kursantkawpdz.

Dla kogo jest ten kurs mailowy?

Celem kursu jest zapoznanie Cię z tym, jak zrobić stronę na WordPressie, kiedy wiesz NIC lub PRAWIE NIC. Słyszałaś o WordPressie, ale:

– wahasz się, czy kreatory stron nie są lepszym rozwiązaniem od WordPressa

– nie wiesz, co musisz mieć, aby postawić stronę na WordPressie

– czujesz się “nietechniczna/nietechniczny” i nie wiesz, czy zrobienie strony samodzielnie jest dla Ciebie osiągalne

– nie umiesz ocenić, jakie wydatki łączą się z robieniem strony na WordPressie i czy Cię na to stać

– nie jesteś pewna/pewny, jaki zrobić pierwszy krok w kierunku swojej strony na WordPressie, obezwładnia Cię ogrom tego zadania

Na czym polega ten kurs mailowy?

Kurs składa się z 7 lekcji. Codziennie o tej samej porze dostaniesz mailem nową lekcję. Lekcja zawsze znajduje się w pliku PDF. Możesz go wydrukować i na spokojnie przestudiować od razu lub w wolnej chwili 🙂

Lekcje wynikają z siebie. Z kursu wyciśniesz najwięcej wtedy, jeżeli zrobisz go chronologicznie. Przynajmniej za pierwszym razem

Co mi da ten kurs mailowy?

Po ukończeniu kursu będziesz mieć jasny obraz tego, jak zabrać się za stworzenie strony na WordPressie, jakie kroki są przed Tobą i co trzeba wiedzieć, aby działać świadomie.

KURS MAILOWY

Co to jest WordPress?

Co trzeba wiedzieć, by ruszyć ze stroną na WordPressie

7 DNI | 7 LEKCJI | 7 PDFów | ZA DARMO

Tu mnie znajdziesz:

Uczę też tutaj: