Najczęściej zadawane pytania

Tak! To jest główny cel mojego kursu. Zobacz galerię wybranych stron, które powstały na kursie: http://on.fb.me/1NwBCS1 A teraz szczegóły:

W module 1 uczę, jak kupić serwer, jak kupić domenę i jak zainstalować WordPressa. Pracujemy na serwerze Zenbox.

W module 2 przekazuję wiedzę związaną z szablonami: opowiadam, jak je wybierać, jaka jest różnica między szablonami darmowymi a płatnymi, pokazuję na co zwracać uwagę przed zakupem szablonu (bardzo ważne!).

W module 3 stawiamy od podstaw stronę internetową. Bez umiejętności kodowania. Na responsywnym szablonie.

W module 4 opisuję każdą sekcję panelu administracyjnego WordPressa. Ten moduł jest szczególnie przydatny osobom, które muszą administrować stronami internetowymi na WordPressie.

W module 5 rozwijamy naszą stronę: dodajemy informację o plikach cookies, dodajemy okienko do zapisu na newsletter, dodajemy przyciski Facebooka, dodajemy komentarze.

W module 6 dowiesz się, jak dostać się na serwer. Poznasz strukturę folderów WordPressa i wiele więcej. Wszystko przy pomocy programu FileZilla.

W module 7 pomogę Ci zadbać o profesjonalny wygląd strony.

Tak. W module 5 zaprezentuję jak dodać okienko zapisu na newsletter, jak założyć konto na MailChimpie i jak rozwijać zabawę ze zbieraniem adresów. Na przykład, jak wszystko ustawić, żeby czytelnik po zapisaniu się na listę, dostał od razu darmowy PDF.

Tak, WordPress się do tego nadaje. WordPress posiada elementy, dzięki którym w łatwy sposób możemy dodawać kategorie i tagi. Zarówno do wpisów blogowych jak i np. produktów sklepowych oraz portfolio.

To co musisz zrobić najpierw, to wybrać motyw (szablon), który prezentuje sortowanie w taki sposób wizualny jaki Tobie się podoba. Szablonów są tysiące, jak nie miliony. W kursie uczę, jak wybierać i oceniać szablony. Pokazuję, jak ja dokonuję selekcji. Pokazuję, jak zrozumieć wersję demonstracyjną szablonu, i jak świadomie ocenić czy dany szablon jest dobry (moduł 2).

Pokazuję również jak w WordPressie działają kategorie oraz tagi (moduł 3 i moduł 4).

Jeżeli pytasz mnie “Czy po Twoim kursie będę umiała taką stronę wygenerować?” Muszę odpisać: Tak, jeżeli znajdziesz dobrze napisany szablon z dobrą dokumentacją i nauczysz się podstaw administrowania WordPressa.

Główny cel mojego kursu, to nauczyć Cię robić strony na WordPressie.

Pokazuję w kursie jak znaleźć wielkości elementów w kodzie dzięki inspektorom kodu, np. wymiary potrzebnych zdjęć (moduł 3). To jest banalna i mega potrzebna umiejętność!

Natomiast w module 4 omawiam każdą sekcję i podsekcję WordPressa, więc poznasz każdy zakamarek strony na WordPressie.

Każdy uczestnik ma dostęp do platformy kursu przez 1 rok (365 dni) od momentu dokonania zakupu. W tym czasie masz dostęp do wszystkich filmów, PDFów, wszystkiego z czego składa się kurs WordPress dla zielonych. Po roku tracisz dostęp do platformy. Zachęcam Cię do pobrania wszystkich PDFów. Przygotowałam PDFy właśnie po to, żeby potem ułatwiały Wam życie 🙂

Nie. System nie daje możliwości zapisu filmów na komputerach uczestników. Zachęcam Cię do pobrania wszystkich PDFów. Przygotowałam PDFy właśnie po to, żeby potem ułatwiały Wam życie 🙂

To nie jest pytanie związane z kursem, ale zdecydowanie warto na nie odpowiedzieć.

To pytanie pokazuje mi co wiesz, a czego nie wiesz o WordPressie 🙂 Tak, zdecydowanie możesz mieć dowolną nazwę swojej strony. W tym celu musiusz kupić domenę.  Taką możliwość daje strona na wordpress.org. Mój kurs uczy, jak zrobić i zarządzać stroną na wordpress.org. 

Przykładowy adres strony, który podałaś dotyczy wordpress.com (nazwa.wordpress.com). To jest taka platforma blogowa jak Blogger. Z małą możliwością rozwoju. Nie zajmuję się stronami na wordpress.com. Mój kurs nie dotyczy obsługi stron na platformie wordpress.com.

Dla osób początkujących WordPress jest - na początku - skomplikowany. Jak wszystko co jest nowe.

Ja również uczyłam się wszystkiego sama. Dla mnie, teraz, już nie jest komplikowany. Dodam, że nie mam wykształcenia informatycznego ani technicznego. Skończyłam politologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Zamiast patrzeć przez pryzmat czy coś jest trudne (na początku wszystko jest nowe i trudne), lepiej oszacować ile zyskasz na zdobyciu danej wiedzy.

Umiejętność samodzielnego zrobienia wielu rzeczy, to oszczędność czasu i kasy. Ta umiejętność bardzo się przydaje jeżeli rozkręcasz swój biznes. Przeważnie nie mamy wtedy funduszy na zatrudnienie na pełny etat osoby od strony internetowej.

Ja generalnie zachęcam do przedsiębiorczych decyzji. Musisz ocenić jaka jest Twoja strategia biznesowa, czasowa i budżetowa 🙂 Co Ci się opłaca, a co nie 🙂

Genialne pytanie. Wszystko zależy od tego czy chcesz się uczyć, czy masz na to czas, czy Ci się to opłaca. Ja to widzę tak:

  • Jeżeli masz wolny czas i nie chcesz w ogóle wydawać pieniędzy, możesz się uczyć WordPressa szukając informacji w Internecie na własną rękę. Wtedy nie kupujesz mojego kursu, nie zatrudniasz dewelopera. Działasz sama. Potrzebujesz tylko czasu i determinacji.
  • Jeżeli nie masz czasu i nie chcesz się uczyć w usystematyzowany sposób (ze mną), ale masz pieniądze od 1 000 - 1 500 zł (minimum), to możesz zlecić stronę.
  • Jeżeli masz trochę czasu, nie masz 1 500 zł (minimum) na zlecenie, to rekomenduję Ci mój kurs. Zrobisz ze mną stronę. Zrozumiesz, jak masz zarządzać stroną w przyszłości. Tego nie daję Ci nawet deweloper, któremu zlecasz stronę 🙂

Z jednej strony zdecydowanie TAK. Ale widzę też małe "nie". Na kursie uczę, jak obsługiwać wszystkie podstawowe funkcje WordPressa.

Wyjaśniam każdą standardową sekcję i podsekcję WordPressa. Jest o tym cały kurs... plus cały moduł 4: Panel administracyjny od A do Z. Więc tak, nauczę Cię jak administrować stroną.

Jeżeli ktoś zakodował dla Ciebie, na Twojej stronie, coś niestandardowego lub masz wiele dodatkowych wtyczek - ja nie uczę tego. Musiałabym zrobić tutoriale do ok 35 tys. wtyczek. CAN’T DO THAT 🙂

Uczę natomiast jak szukać pomocy, jak wybierać wtyczki i na co zwracać uwagę, jak wybierać szablony, żeby potem nie były dla nas magią.

Kolejna edycja zaplanowana jest w dniach 26.02. - 5.03.2018 r.

Aktualnie możesz kupić kurs za pomocą bramki płatniczej DotPay. DotPay honoruje wszystkie polskie banki oraz płatność na raty i kartami płatniczymi.

Drugą metodą jest PayPal.

Formę płatności wybierasz w formularzu zakupowym.

Jeżeli masz jakiekolwiek problemy podczas opłacania kursu, pisz śmiało do nas na kontakt@wpdlazielonych.pl. Opisz problem, pomożemy.

Tak. W kursie mamy zamkniętą grupę na Facebooku, tylko dla uczestników. Stworzyłam tę grupę, aby uczestnicy mogli się wzajemnie wspierać, motywować, komunikować i poznać. I dokładnie tak jest 🙂

doświadczenia wiem, że większość odpowiedzi znajdziesz w filmach, które nagrałam. Jeżeli nie możesz czegoś znaleźć a jest w kursie, to podpowiadam, w którym to filmie znajdziesz odpowiedź. 

Jeżeli pytanie wykracza poza kurs, to z powodu dużej liczby uczestników nie jestem w stanie prowadzić indywidualnych konsultacji. Kurs nie zawiera konsultacji indywidualnych.

Na Twoim miejscu nie obawiałabym się, bo po tylu edycjach wiem, że wszyscy bardzo dobrze sobie radzą. Kurs jest bardzo, bardzo dokładny.

Tak. Faktura VAT jest generowana automatycznie na dane podane w formularzu zamówienia.

Od wiosennej edycji kurs będzie kosztować 599 zł. Jest to cena brutto. W cenie masz cały kurs online oraz wszystkie jego dodatki: dostęp do zamkniętej grupy na Facebook, pomoc (możesz do mnie napisać, jeżeli masz problem z przejściem kursu) oraz webinary edukacyjne.

arrow

WordPress dla zielonych

Pokażę Ci, jak samodzielnie zrobić stronę na WordPressie.

KUP KURS

Właśnie odpaliłam Twój kurs. Już mi się podoba.

Izabela Krzyszycha

Kurs zakupiłam u Ciebie w październiku i jestem absolutnie zachwycona. Myślę, że niedługo pochwalę się rezultatami 🙂

Justyna Jarosz